Časté otázky a odpovede

Akú veľkosť žumpy (jímky) odporúčate?

Veľkosť žumpy záleží na počtu pripojených obyvateľov na žumpu. Štandardná veľkosť žumpy k rodinným domom býva 10 -15 m3, záleží však na Vás akú veľkosť si vyberiete. V chatových oblastiach býva štandardom 3 - 6 m3 . Vhodné je riadiť sa vzorcom: V = N*Q*T

N – počet pripojených obyvateľov,

Q – priemerná spotreba vody na osobu (L/deň),

T – časový interval vyváženia (dní).

Ako mám správne určiť veľkosť odlučovača tuku?

Veľkosť odlučovača tuku je vhodné určiť od dennej spotreby jedla. V sekcii odlučovače tuku nájdete viac informácií. Pokiaľ Vám nebude čokoľvek jasné stačí sa na nás obrátiť, radi Vám poradíme.

Akú žumpu (jímku) je v hodné použiť do miest, kde mám spodnú vodu ktorá nie je príliš vysoká?

Vhodné je samozrejme použiť žumpu dvojplášťovú, tieto žumpy sú síce finančne náročnejšie ale máte 100% istotu, že sa Vám so žumpou nič nestane. Pokiaľ ste ale finančne limitovaný, je možné použiť žumpu samonosnú s opatrením proti spodnej vode. U žúmp samonosných je zaistené dno proti tlaku spodnej vody – toto riešenie je ale vhodné pokiaľ máte v prevedenom výkope naozaj minimálnu spodnú vodu (cca 30-50 cm).

Aký je rozdiel medzi septikom a žumpou (jímkou)?

Laicky povedané, žumpa je uzavretá nádoba, ktorá má len prítok. Pri naplnení žumpy je nutné zaistiť vývoz fekálnym autom. U septika je i prítok a odtok. V trojkomorovom septiku funguje proces vyhnívania. Voda, ktorá nateká tiež odteká.

Ako mám správne určiť rozmery (veľkosť) vodomernej šachty?

V našej ponuke sú štandardizované rozmery vodomerných šácht. Najlepšie je však zavolať si na vodárenskú spoločnosť, ktorá Vám vodomer bude inštalovať a spýtať sa aký typ požadujú – my Vám potom podľa Vašich požiadaviek vodomernú šachtu vyrobíme. 

Akú výhodu majú plastové žumpy (jímky) oproti betónovým žumpám (jímkam)?

Najväčšou výhodou je samozrejme cena, plastové žumpy sú oproti betónovým lacnejšie (aspoň v našom prípade to tak je). Ďalšou výhodou je manipulácia so žumpou a jej životnosťou, plastová žumpa vydrží podstatne dlhšie než betónová.

Vyrábate žumpy (jímky) a ostatné produkty vo všetkých možných prevedeniach a rozmeroch?

Všetky produkty sme schopný vyrobiť podľa požiadaviek zákazníka.  

Je možné umiestniť Vašu žumpu (jímku) aj do pivnice?

Áno, táto možnosť tu je ale je nutné nám túto informáciu oznámiť vopred aby žumpa bola vyrobená ako nadzemná nádrž.

Sú  vaše žumpy (jímky) naozaj vodotesné?

Áno, všetky žumpy sú vodotesné, skúšku vodotesnosti robíme vždy po zhotovení žumpy. K žumpám je vždy priložený atest vodotesnosti.

Ako často je nutné meniť náplň v pieskovom filtri? 

Pri správnom používaní a pri správne zvolenom type filtra Vás čaká výmena filtračnej náplne najskôr po 10 rokoch užívania.

Je možné dodať prečerpávaciu žumpu (jímku) i bez kalového čerpadla?

Áno, na Vaše prianie vyrobíme len žumpu a pripravíme otvory pre kabeláž, odtok a prítok. Avšak do prečerpávacích žúmp používame kvalitné čerpadlá, s ktorými máme dlhodobé skúsenosti a zaručujeme tým správny chod prečerpávacej stanice.

Ako často je nutné meniť filtre v odlučovači ropných látok?

Filter je vhodné meniť raz za dva roky. Záleží na vyťaženosti odlučovača ropných látok. Všetky filtre je možné objednať u nás.

Doprava zdarma po celé České republice a části Slovenské republiky!

+420 723 045 274 (volejte nonstop)

info@spacek-plast.sk

Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.